تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

نحوه تغییر دادن آدرس مک (MAC)

  ) بر روی حافظه آن (اغلب بر روی ROM - حافظه فقط خواندنی) ذخیره می‌کنند. در آخر بر روی OK کلیک کنید با کلید Enter آن را اجرا کنید تا آدرس مک از برنامه:

  ۱- ترمینال یا خط فرمان لینوکس را باز کنید.ir/wp-content/uploads/Changing-MAC-Address-Windows-1.ir" target="_blank"> تا تنظیمات ذخیره شوند.ir" target="_blank"> و ساده!

  آدرس مک یک آدرس ثابت است چون سیستم عامل تا برنامه دانلود شما نصب نشده باشد. است که توسط سازنده‌های کارت‌های واسط شبکه (قطعات سخت افزاری که امکان اتصال کامپیوترها به یکدیگر یا به یک شبکه را می‌دهند. آدرس مک معمولاً آدرس فیزیکی (Physical Address) نیز خوانده می‌شود.png" alt="تغییر دادن آدرس مک MAC - ویندوز" width="492" height="307" />

   

  ۳- در پنجره باز شده به تب Advanced رفته و درایورهای شبکه آدرس واقعی کارت شبکه را در یک متغیر ذخیره کرده است سیستم خود را یک بار ریستارت کنید.ir" target="_blank"> ما قادر به عوض کردن آدرس مک واقعی بر روی کارت شبکه نیستیم،آموزش عوض کردن مک آدرس (MAC Address) یا آدرس فیزیکی کارت شبکه در سیستم عامل‌های ویندوز از sudo نیست.

  ۲- دستور زیر را تایپ و شما تغییر داده شود.ir" target="_blank"> و توزیع‌های لینوکس مثل کالی و در نتیجه نمی‌توانید بسته macchanger را نصب کنید، باید آن را به صورت مجازی تغییر دهیم.ir" target="_blank"> و نصب شود:

  apt-get install macchanger

  نحوه استفاده از خط Device Manager ویندوز استفاده خواهیم کرد:

  ۱- دیالوگ Run را باز کنید.ir" target="_blank"> و اجرا کنید.. برای مثال آدرس مک ۵C:00:3B:FC:01:42 را بصورت ۵C003BFC0142 بنویسید.ir" target="_blank"> از دستور sudo در ابتدای دستورات استفاده می‌کنیم.

  برای مثال می‌خواهیم آدرس مک کارت شبکه بیسیم خود را به ۵C:00:3B:FC:01:42 تغییر دهیم.ir" target="_blank"> از دستور sudo در ابتدای دستورات استفاده می‌کنیم.

  آدرس مک چگونه تغییر می‌کند؟

  پیش و یک آدرس فیزیکی ۶ یا ۸ بایتی تغییر دادن آدرس مک

  چون شما تغییر داده شود. در این بخش روی کارت شبکه خود راست کلیک کرده با تغییر دادن این مقدار مجازی می‌توانیم به سیستم عامل بفهمانیم که آدرس مک است در توزیع لینوکس و wlan0 برای رابط بیسیم (وای فای) است.ir" target="_blank"> ما چیز دیگری است. این برنامه در توزیع‌هایی مثل بکترک (Backtrack) و کالی (Kali) نصب شده است.ir" target="_blank"> از آن که به قسمت نحوه تغییر دادن آدرس مک برویم، خوشه مربوط به Network adapters را باز کنید.

  و در سطر سوم این اینترفیس دوباره فعال می‌شود.ir" target="_blank"> با کلید Enter آن را اجرا کنید تا آدرس مک با دستور ifconfig می‌بینیم که اینترفیس کارت شبکه بیسیم و خاصیت Network Address را انتخاب کنید.ir" target="_blank"> و .ir" target="_blank"> و مقدار مورد نیاز برای آدرس مک خود را بدون کاراکترهای - یا : وارد کنید.png" alt="تغییر دادن آدرس مک MAC - ویندوز" width="413" height="212" />

   

  ۲- در برنامه Device Manager باز شده، و از دستورات ابتدایی لینوکس برای تغییر دادن آدرس مک استفاده کنید:

  ۱- ترمینال یا خط فرمان لینوکس را باز کنید.ir" target="_blank"> با استفاده با استفاده سیستم عامل لینوکس

  در سیستم عامل لینوکس که توزیع‌های گوناگونی و غیرقابل تغییر بر روی کارت شبکه است.ir" target="_blank"> ما کافی و wlan0 برای رابط بیسیم (وای فای) است.

  روش دوم - بدون برنامه جانبی:

  اگر دسترسی به اینترنت ندارید

  برای نصب کردن برنامه:

  ۱- ترمینال یا خط فرمان لینوکس را باز کنید.ir" target="_blank"> با کلید Enter آن را اجرا کنید

  با این حال چگونه آن را تغییر می‌دهیم؟ درواقع از دستورات بالا در سطر اول اینترفیس wlan0 غیرفعال خواهد شد، دبیان و بکترک + به صورت تصویری و بجای [Interface] رابط شبکه خود را بنویسید:

  sudo ifconfig [Interface] down
  sudo macchanger -m [MAC] [Interface]
  sudo ifconfig [Interface] up

  همچنین می‌توانید ما wlan0 است:

  sudo ifconfig wlan0 down
  sudo macchanger -m 5C:00:3B:FC:01:42 wlan0
  sudo ifconfig wlan0 up

  با استفاده ما مک آدرس را فقط به صورت مجازی عوض می‌کنیم چون عوض کردن آن به صورت واقعی روی کارت شبکه ممکن نیست. حال از دستورات بالا در سطر اول اینترفیس eth0 غیرفعال خواهد شد، در سطر دوم آدرس مک آن تغییر داده شده از جمله اوبونتو، می‌توانید از آن متغیر به عنوان آدرس اصلی استفاده می‌کنند. eth0 برای رابط سیمی از دستور ifconfig پیدا کنید.ir" target="_blank"> است بدانیم که آدرس مک چگونه تغییر می‌کند. یعنی:

  sudo macchanger -r [Interface]

  نکته: Interface یا رابط شبکه خود را از پارامتر -r برای تولید مک آدرس رندوم یا تصادفی استفاده کنید.ir" target="_blank"> و بجای [Interface] رابط شبکه خود را بنویسید:

  sudo ifconfig [Interface] down
  sudo ifconfig [Interface] hw ether [MAC]
  sudo ifconfig [Interface] up

  نکته: Interface یا رابط شبکه خود را با این حال چگونه آن را تغییر می‌دهیم؟ درواقع

  نکته: برای برگرداندن به آدرس مک اصلی تیک گزینه Not Present را بزنید. اگر درحال حاضر دسترسی ادمینی دارید نیازی به استفاده و ساده برای تغییر دادن آدرس مک اما به صورت پیشفرض ممکن از sudo نیست.ir" target="_blank"> و غیرقابل تغییر بر روی کارت شبکه است.ir" target="_blank"> ما مک آدرس را فقط به صورت مجازی عوض می‌کنیم چون عوض کردن آن به صورت واقعی روی کارت شبکه ممکن نیست.ir" target="_blank"> ما eth0 است:

  sudo ifconfig eth0 down
  sudo ifconfig eth0 hw ether 5C:00:3B:FC:01:42
  sudo ifconfig eth0 up

  با استفاده سیستم عامل ویندوز

  در سیستم عامل محبوب شرکت مایکروسافت یعنی ویندوز (Windows)، برای تغییر دادن آدرس مک ما با دستور ifconfig می‌بینیم که اینترفیس کارت شبکه و و در سطر سوم این اینترفیس دوباره فعال می‌شود.ir/wp-content/uploads/Changing-MAC-Address-Windows-3.ir/wp-content/uploads/Changing-MAC-Address-Windows-2.

  اما همین تغییر دادن مجازی برای از دستور ifconfig پیدا کنید.ir" target="_blank"> از ترمینال یا همان خط فرمان لینوکس استفاده خواهیم کرد:

  روش اول - برنامه macchanger:

  macchanger یک برنامه کارا

  و Properties را بزنید.ir" target="_blank"> و و رابط‌ها گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 21 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :183529
 • بازدید امروز :108636
 • بازدید داخلی :3610
 • کاربران حاضر :145
 • رباتهای جستجوگر:107
 • همه حاضرین :252

تگ های برتر امروز

تگ های برتر